AUSTRIA CUP Zeltweg 2018 12-13.05.2018 Zeltweg

Categories

Results

WU10-22 (1)
1.Maike KLOSCHSteiermark
WU10-25 (3)
1.ANNA SMEJKALOVASlavoj Polna
2.ANASTASIA ROSENOVVolksb.Galaxy.Tigers
3.LARISSA FEHBERGERJudoteam Zeltweg
WU10-28 (10)
1.ISABELLA STÖGMANNASKÖ Reichraming
2.VALERIE SAS-ZALOZIECKIVolksb.Galaxy.Tigers
3.JASMINA MANTAEVAUJZ Mühlviertel
3.LEA PIPELKAWAT Stadlau
5.HELIN TÜRKJudokids AWIAR
5.BIANCA Barsanescu C.S.S. Unirea Iasi Team
7.MARIE FASCHINGASKÖ Mürzzuschlag
7.FELICITAS KAMMERERJC Klosterneuburg
WU10-32 (6)
1.SARAH GANGLUNION Kirchbach
2.MILAN PerinaSlavoj Polna
3.EMILY MAVIE GLATZASKÖ Pöls
3.VALENTINA LAMMSU Noricum Leibnitz
5.NÖRI SebökJudo club SAMURAI
5.Nika AUDAJK Duplek
WU10-36 (6)
1.SANDRA SCHWENDERSU Noricum Leibnitz
2.MELANIE SUPPANASKÖ Pöls
3.MARIA CarceaC.S.S. Unirea Iasi Team
3.EMMA FILZWIESERJudoteam Zeltweg
5.TEREZA CejnkovSlavoj Polna
5.THEEA SCHIWITZJudoteam Zeltweg
WU10-40 (2)
1.JANA PICHLERJC SV Treffen
2.SARA Gradinariu C.S.S. Unirea Iasi Team
WU10-48 (2)
1.ESTHER SULYOKSU Karuna Wien
2.Leonie PAIERSteiermark
MU10-22 (3)
1.LEON STAMENOVICVolksb.Galaxy.Tigers
2.Vojtek MATEISlavoj Polna
3.AMIN TASSAFTJudoteam Zeltweg
MU10-24 (8)
1.Camillo BELYUSWien
2.Bernhard GOSHKAWien
3.Marvin NAGYNiederösterreich
3.Luca HARTLENSteiermark
5.David KONIGSHOFERSteiermark
5.Elia HAUSERSteiermark
7.Julian BOHMWien
7.Paul AMBROSCHSteiermark
MU10-27 (11)
1.SEMYON TIKHONOVRAIKA Krems
2.LEON DRÖSCHERJudoteam Zeltweg
3.MAXIMILIAN ASCHENBACHJC Klosterneuburg
3.JONAS STEINERJudoteam Zeltweg
5.DANIEL AMBRUSJudoring Wien
5.MARKUS PILSJudoteam Zeltweg
7.DORIAN RAPPITSCHASKÖ Pöls
7.PHILIPP RESCHJudoteam Zeltweg
MU10-30 (17)
1.STÖGMANN STEFANASKÖ Reichraming
2.NICO GENSERJU Flachgau
3.MATOUS WeberJudo Club Domazlice
3.DANIEL KOLONTAYEVSKYYVolksb.Galaxy.Tigers
5.TIMUR VozarskyJudo Club Bardejov
5.MICHAEL HATZMANNU.BurgkirchenSchwand
7.HAGEN FIEDLERJC Wimpassing
7.JENULL SEBASTIANJC Wimpassing
MU10-34 (11)
1.EGOR KAKOVKINDinamo Union Wien
2.MIHAJLO Dobrijevic JK Klisa
3.KILIAN AHRERASKÖ Reichraming
3.THOMAS SEISERJC Wimpassing
5.XAVER NIEDERMAYRLZ Multikraft Wels
5.Bojoviv OGNJENJudoKlub Crnogorac
7.ALEX POLLINIJV St. Leonhard
7.BENCE GöderJudo club SAMURAI
MU10-38 (7)
1.FELIX SCHEIBERPSV Salzburg - Judo
2.MAX Filippi Slavoj Polna
3.LEON KURTOVICJC Sirvan
3.NICK DEL MEDICOJK Pinkafeld
5.JONAS STRITZLASKÖ Mürzzuschlag
5.JAKUB Prochazka Slavoj Polna
7.BRUNO GLINSKISU Karuna Wien
MU10-42 (1)
1.MARCO MESSNERJudoteam Zeltweg
MU10-46 (1)
1.DAVID Djurovic JK Klisa
MU10+46 (4)
1.SAMUEL FARFELEDERASKÖ Leonding
2.ALEXANDER-ALOIS THEISZLTUS Feldbach
3.Vuk SOBOTJK Klisa
4.MARKO PETKOVICVolksb.Galaxy.Tigers
WU12-28 (10)
1.GABRIELA RAICJudo Klub Hercegovc
2.NINA AUERSU Noricum Leibnitz
3.KIRA KORJAGINARAIKA Krems
3.ALEXANDRA NYULVolksb.Galaxy.Tigers
5.MARIA BunescuC.S.S. Unirea Iasi Team
5.SARA YOUSEFIRaika Turnau Gußwerk
7.PADCHA MÜLLERSU Noricum Leibnitz
7.SAVANNAH LIESINGERJC SV Treffen
WU12-32 (6)
1.ANDRADE Ianosi C.S. Independenta Calafat
2.LARISSA SEIDLJudoteam Zeltweg
3.ANA Tudora C.S.S. Unirea Iasi Team
3.JULIA PEYRLRaika Turnau Gußwerk
5.CHRISTINA Diethard Judoteam Zeltweg
5.CARINA PFERSCHYTSV Hartberg
WU12-36 (8)
1.TANIC LANA Covic Judo Klub Hercegovc
2.ALEXA KAINRATHJC Klosterneuburg
3.BOZIDARA MaceckovaJudo Club Bardejov
3.Schindler SAPIRTeam Isreal
5.NINA GUTMANNTUS Feldbach
5.VIKTORIA GUNTSCHNIGJC Wolfsberg
7.BRIGITTA SZEGEDIUNION Stainz
7.LINDA MUSILJC SV Treffen
WU12-40 (11)
1.Hannah HANKOVAJC BARDEJOV
2.Gabriella AMBRUSWien
3.Alexandra STANCURomania
3.Maya ADAMACHIRomania
5.Taslima MANAIEVAOberösterreich
5.Anna BACHLEROberösterreich
7.Sophia NIKODEMSteiermark
7.Martina KOGLERSteiermark
WU12-44 (6)
1.Johanna HAAGERWien
2.Claire PROLLOberösterreich
3.Patricia SCHWENDERSteiermark
3.Lena DRAXLKärnten
5.Neshtmen SHIEKOSteiermark
5.Leonie ZIEGLERNiederösterreich
WU12-48 (3)
1.Marlene PANNAGLNiederösterreich
2.Lena MAIERKärnten
3.Elena PARTACRomania
WU12-52 (5)
1.Johanna FEUERSTEINVorarlberg
2.Bianca GOSS-Steiermark
3.Cabo Nina GUBISIC-
4.Anna KONIGSHOFERSteiermark
5.Lara KASPERSteiermark
WU12+52 (1)
1.MERCEDESZ Erdös Judo club SAMURAI
MU12-24 (2)
1.Elior VASKERIsrael
2.Florian RANNINGERSteiermark
MU12-27 (5)
1.LUKAS PROMOCKJC Hallein Tennengau
2.Vuk ZELJKOJK Klisa
3.JEREMIAS LINDNERUNION Kirchbach
4.MARCEL FUCHSTUS Feldbach
5.TAHA MOISLJudo Freizeit Leoben
MU12-30 (17)
1.DAVID Dan Clubul Sportiv Temerarul
2.MARIO Novak Judo Klub Hercegovc
3.MARIUS Amalbert Judoclub AS Lagnieu
3.NIKLAS GÜMÜSKAYAJC Klosterneuburg
5.MATTHIAS RETTENBACHERJC Hallein Tennengau
5.STEFAN Popa C.S. Independenta Calafat
7.LAZAR MILJKOVICPSV Salzburg - Judo
7.RUSLAN SUBBOTKINVolksb.Galaxy.Tigers
MU12-34 (27)
1.ANDI ZAKRIEVASKÖ Graz
2.CHRISTOPH FALKTSV Hartberg
3.JAN HOLZERJC Wimpassing
3.ASKIL BRUNNERJC Wimpassing
5.ERIK GRABNERJC Wimpassing
5.MARIO FEHBERGERJudoteam Zeltweg
7.JULIAN DAXECKERU.BurgkirchenSchwand
7.BENOIT Pin Judoclub AS Lagnieu
MU12-38 (15)
1.LEON KAUFMANNRAIKA Krems
2.PETR Korber ODDIL Judo Dolni Kounice
3.MATHIS SCHEURICHJC Sirvan
3.MARTIN MIHOVILOVICVolksb.Galaxy.Tigers
5.SANDRO RUISSU Karuna Wien
5.JAKOB SAS-ZALOZIECKIVolksb.Galaxy.Tigers
7.AMIR MohammadiJudoteam Zeltweg
7.VACLAV KOUDELKAJAC PRAHA
MU12-42 (13)
1.JAN Lahoda Slavoj Polna
2.MARIO KAINRATHJC Klosterneuburg
3.LUKA Bubalo Judo Klub Hercegovc
3.CHRISTOPH GANGLUNION Kirchbach
5.TOMMASO Fiore Judo Musashi
5.DUMITRU Baciu DAX Club Moldova
7.PAUL FISCHERJC SV Treffen
7.BENJAMIN FUCHSVolksb.Galaxy.Tigers
MU12-46 (14)
1.ADAM Jaks ODDIL Judo Dolni Kounice
2.KRISTIAN Kucera SK Judo Liberrec
3.ADAM ARBIJEWJudoring Wien
3.IVANO Dinkic Judo Klub Hercegovc
5.BALDUIN REITZINGERLZ Multikraft Wels
5.N?NDOR HORVATHJC SV Treffen
7.DAVID Motricaly DAX Club Moldova
7.ARTUR IRMLERTSV Hartberg
MU12-50 (6)
1.ANTON RECHBERGERASVÖ Grafendorf
2.IVAN Milicevic Judo Klub Hercegovc
3.DANIEL FARFELEDERASKÖ Leonding
3.NIKLAS SCHARINGERUJZ Mühlviertel
5.NIKLAS DISSAUERASVÖ Friedberg
5.CHRISTIAN UNTERRIEDERJudo Feldkirchen
MU12-55 (5)
1.Cristian RUSWien
2.Vardges GAZARYANWien
3.Alexander HALMENKärnten
4.Benedikt JURICWien
5.Maximilian MAGARIANKärnten
MU12+55 (4)
1.JULIAN HOFERUNION Kirchbach
2.REJWAN SOHRABIJudokids AWIAR
3.LUKAS ANGERERVolksb.Galaxy.Tigers
4.RADIC Dragan JK Klisa
WU14-32 (5)
1.Maya KOCHAUFASKÖ Gleisdorf
2.Hilal YILDIRIMUJC Hohenems
3.Emma LANDRICHINGERU.BurgkirchenSchwand
4.Yara OBERMAIRUNION Stainz
5.Auda NINAJK Duplek
WU14-36 (6)
1.Karolina GALEKcafé+co Samurai
2.Kiit ANCSAKJudoclub Oroszlanyi
3.Zarina AMAGOVAJudoteam Zeltweg
3.Lisa BETZcafé+co Samurai
5.Ariana-Stefanie RAICUASKÖ Graz
5.Ivona PINELISTeam Isreal
WU14-40 (13)
1.Amelie SEIZVolksb.Galaxy.Tigers
2.Sara VANICKOVASpartak Trebic
3.Emma RIEDERASKÖ Leonding
3.Magdalena MAYRHOFERASKÖ Leonding
5.Tov Ofek YOMTeam Isreal
5.Anna-Chiara RIESERJudoteam Zeltweg
7.Anna Lucia FUMOTeam Italy
7.Serena LUISEJudo Musashi
WU14-44 (8)
1.Dorottya BERLIKTeam Toto Sport
2.Franka SCHöBERLU.BurgkirchenSchwand
3.Eva STADLERU.BurgkirchenSchwand
3.Hen JURATTeam Isreal
5.Iva RADICJudo Club Kastela
5.Eva CIGLARJK Velenje
7.Leonie BAYRcafé+co Samurai
7.Luna BLAUENSTEINERUNION Eichfeld
WU14-48 (17)
1.Luciana CATANAC.S. Independenta Calafat
2.Franziska SCHLÖGLJK Krems
3.Leila MAZOUZIJudo Beltinci
3.Sarah LIPPERTASKÖ Bad Ischl
5.giulia ROSSOLATOTeam Italy
5.Rebeka MITARJudo Romania
7.Patricia CSONTOSJudoclub Oroszlanyi
7.Elisa HOFERUJZ Mühlviertel
WU14-52 (8)
1.Elida PURCARUJudo Romania
2.Teodora ALANJK Klisa
3.Alessia AMENDOLZNapoli
3.Anna CORADAZZIKukori Tarcento
5.Amelie REICHMANNASKÖ Gleisdorf
5.Luisa ERTLASVÖ Grafendorf
7.Leonie BERNHARDUNION Stainz
7.Jessica WALDHÖRASKÖ Leonding
WU14-57 (6)
1.Alimi REZARTAJudoclub POLICIE
2.Sarah KRENNVolksb.Galaxy.Tigers
3.Ilaria COSENZAKukori Tarcento
3.Louane DULUYEJudoclub AS Lagnieu
5.MERCEDESZ Erdös Judo club SAMURAI
5.Patricia HOCAClubul Sportiv Temerarul
WU14+57 (5)
1.Vanessa ASJA Heric JK Branik
2.Patricia PETRESCUC.S. Independenta Calafat
3.Iole ALZETTATeam Italy
4.Anna SCHWABTUS Feldbach
5.Sara BUTINSKJK Velenje
MU14-30 (2)
1.Viktor ZACHASlavoj Polna
2.Tobias KERNSU Karuna Wien
MU14-34 (17)
1.Alexander BLUHMESU Karuna Wien
2.Radek NECHVÖTZLSpartak Trebic
3.Gerguri FLORIANJudoclub Vushtrri
3.Michal VOJTEKSlavoj Polna
5.Mathias COMBEJK Krems
5.Moritz LIPPJC VB Kufstein
7.Simon WEBERJudo Club Domazlice
7.Stepan SMEJKALSlavoj Polna
MU14-38 (16)
1.Andrei DANCIULESCUC.S. Independenta Calafat
2.Sebastian FUDULUC.S. Independenta Calafat
3.Mathias DRUGEONJudoclub AS Lagnieu
3.Matthias UNTERRAINERUNION Raika Osttirol
5.Victor SANDUJudo Romania
5.Batuchan JUSUPOVJC Wolfsberg
7.Remi ROUVEUREJudoclub AS Lagnieu
7.Cristian SAPERAClubul Sportiv Temerarul
MU14-42 (23)
1.Niklas RASMUSSENJudoteam SHIAI DO
2.Adam JELINEKSlavoj Polna
3.Alex MADERAJudo Club Bardejov
3.Jan SPILAKJudo Beltinci
5.Niklas EISNERJudoteam SHIAI DO
5.Marco LANDERLASKÖ Reichraming
7.jaroslav KALOUSJudo Club Domazlice
7.Jiri ZACHSlavoj Polna
MU14-46 (28)
1.Filippo TARAMELLAJudo Musashi
2.Michael PRÖLLUJZ Mühlviertel
3.Benedikt LETTERJV St. Leonhard
3.Florian KÖLZERASKÖ Reichraming
5.Luca KUTSCHIJudo Freizeit Leoben
5.Erik BRUNNERJC Wimpassing
7.Emil FÜREDERUJZ Mühlviertel
7.David SUHAJSpartak Trebic
MU14-50 (6)
1.Abdullah MAGOMERZUJEVLZ Multikraft Wels
2.Andreas PROKOPJudoteam SHIAI DO
3.Hennadii VEITSMANDinamo Union Wien
3.Mikhail LUKYANOVDinamo Union Wien
5.Jakob KÖNIGSHOFERASKÖ Mürzzuschlag
5.Damian LETTERJV St. Leonhard
MU14-55 (13)
1.Niklas VRANAJC Wimpassing
2.Niklas WEITZBAUERJC Wimpassing
3.Sebastian MAIERJudoteam Zeltweg
3.Lukas PACALSlavoj Polna
5.Nael CELESTINEJudoclub AS Lagnieu
5.Daniel CLOCCHIATTIKukori Tarcento
7.Fabian MODERJudoteam Zeltweg
7.Armin REHAKcafé+co Samurai
MU14-60 (10)
1.Samuel LAMMSU Noricum Leibnitz
2.Ludovico TOMASSETTIJudo Musashi
3.Giovnni RODAROTeam Italy
3.Deni BEKSULTANOVJudoring Wien
5.Mate GöDERJudo club SAMURAI
5.Daniele MENISKukori Tarcento
7.Islam ABOU-BEHJudoring Wien
7.Martin KRÖLLUNION Raika Osttirol
MU14-66 (9)
1.Ronald PRÖLLUJZ Mühlviertel
2.Francesco PASQUIJudoClub Tolmezzo
3.Csaba SZATMARIBeuta Judo
3.Levente DOBOSTeam Toto Sport
5.gianmaria ZOFFTeam Italy
5.Oliver MüLLERJudoclub Oroszlanyi
7.Dominik WIPPELUNION Kirchbach
7.Forjan TILENJudo Beltinci
MU14+66 (6)
1.Mate ESZTERGALYOSJudoclub Oroszlanyi
2.Akos HORVATHKasi
3.Janos BALOGHJudo club SAMURAI
3.Yosovich SHONTeam Isreal
5.Daniel GRABENHOFERJC Wimpassing
5.Oliver SCHARNERASKÖ Mürzzuschlag
WU16-40 (7)
1.Luca MAMIRATeam Toto Sport
2.Magdalena MAYRHOFERASKÖ Leonding
3.Ana Maria VLADUJudo Romania
3.Cheyenne REISCHJU Feldkirch
5.Tanzila MUNTSUROVAASKÖ Reichraming
5.Amelie SEIZVolksb.Galaxy.Tigers
7.Emma RIEDERASKÖ Leonding
WU16-44 (7)
1.Niki CURTISJudo Freizeit Leoben
2.Helene LANDRICHINGERU.BurgkirchenSchwand
3.Kim BARTOSCHcafé+co Samurai
3.Marlene SEITZcafé+co Samurai
5.Amit SCHINDLERTeam Isreal
5.Gatto Fabiola LOTeam Italy
7.Marlene WAGNERUJZ Mühlviertel
WU16-48 (9)
1.Luciana CATANAC.S. Independenta Calafat
2.Leonie WAGENBICHLERJC Hallein Tennengau
3.Franziska SCHLÖGLJK Krems
3.Fanny AMANNcafé+co Samurai
5.Chiara HEISSJudo Freizeit Leoben
5.Lisa KAINZBAUERU.BurgkirchenSchwand
7.Emma NEUHOLDUNION Eichfeld
7.Selin KARACAU.BurgkirchenSchwand
WU16-52 (12)
1.Giulia FORNAROJudo Shihan Sermoneta
2.diana ARGINTJudo Romania
3.Marissa MAIERJudoteam Zeltweg
3.Hannah HUBERJC SV Treffen
5.Lena PEYRLRaika Turnau Gußwerk
5.Gaia MARITeam Italy
7.Lilian HOLLERJudokids AWIAR
7.Leonie RANEBURGERUNION Raika Osttirol
WU16-57 (11)
1.Ziva PONGRASICSankaku Celje
2.Paula FILZWIESERJudoteam Zeltweg
3.Alexandra IORDACHEPolisportiva Villanova
3.Virag FERENCZBeuta Judo
5.Sarah KRENNVolksb.Galaxy.Tigers
5.Leonie EDERUJZ Mühlviertel
7.Zsofia PINKEJudoclub Oroszlanyi
7.Alimi REZARTAJudoclub POLICIE
WU16-63 (12)
1.Jessica FORTNERJC Klosterneuburg
2.Silene FERRIOLJudoclub AS Lagnieu
3.Lisa-Maria OKOLIRAIKA Krems
3.Lisa TRETNJAKSU Noricum Leibnitz
5.Eszter VASSBeuta Judo
5.Zsofia RICKERJudo club SAMURAI
7.Valentina STICHRAIKA Krems
7.Madina BAGAEVAASKÖ Mürzzuschlag
WU16+63 (11)
1.Laura SUMMERJK Krems
2.Catharina RASJudoteam SHIAI DO
3.Alicia DIOPJudoclub AS Lagnieu
3.Elif ÖGMENUJC Hohenems
5.Vanessa ASJA HericJK Branik
5.Lisa MODERJudoteam Zeltweg
7.Giulia BERNETTITeam Italy
7.Martina RACAJudo Club Kastela
MU16-34 (1)
1.Gerguri FLORIANJudoclub Vushtrri
MU16-38 (3)
1.Koppany SZILAGYIBeuta Judo
2.Jonas PREISLERJudoteam Zeltweg
3.Michael ROSCHERASKÖ ESV St. Veit
MU16-42 (7)
1.Luca Alessio DETeam Italy
2.Oliver LASZLOJudo club SAMURAI
3.Jules DELERUEJudoclub AS Lagnieu
3.Nihat KARIMOVJudoteam Zeltweg
5.Mansur ABUBAKAROVASKÖ Graz
5.Janos BRODEJSankaku Celje
7.Ignazio LARCHERJudoClub Tolmezzo
MU16-46 (12)
1.Issa NASCHCHOLZ Multikraft Wels
2.Eric-phathon MüLLERSU Noricum Leibnitz
3.Florian KÖLZERASKÖ Reichraming
3.Nik BELTRAMSankaku Celje
5.Fabian MATIJACAJudo Club Kastela
5.Yusuf PERVAIZJudoteam Zeltweg
7.Josua REINPRECHTJC Bregenz
7.Akhmed USPANOVJC Wolfsberg
MU16-50 (9)
1.Marcus AUERSU Noricum Leibnitz
2.Medard DUDASJudo club SAMURAI
3.DARDAN CenaJudoclub POLICIE
3.Magamed BORCHASHVILLIVolksb.Galaxy.Tigers
5.Francesco NOCENTTeam Italy
5.Ruben VON SCHRADERJC Klosterneuburg
7.Juku TEVZJK Velenje
7.Elias FINKASKÖ Reichraming
MU16-55 (24)
1.Morgan DUDASJudo club SAMURAI
2.Phillip AUSTJC Klosterneuburg
3.Luka BOTICJudo Club Kastela
3.Leon GÜMÜSKAYAJC Klosterneuburg
5.Alexander KASERERASKÖ Bad Ischl
5.Luka ZOROTOVICJudo Club Kastela
7.Jacopo BARDUSTeam Italy
7.Hrvatin FRANICJudo Club Kastela
MU16-60 (13)
1.Philip SCHANDLJC Klosterneuburg
2.Samuel BRODTRAGERJudoteam SHIAI DO
3.Federico TOLLIJudo Musashi
3.Malo PREMELJudoclub AS Lagnieu
5.Pascal RUSSJudoteam Zeltweg
5.Fabian ZELLMANNVolksb.Galaxy.Tigers
7.Paul PLOTTJudoteam SHIAI DO
7.Gregor MIHOVILOVICVolksb.Galaxy.Tigers
MU16-66 (9)
1.Renat MOTRICALYDAX Club Moldova
2.Nicolas LÖFFLERJC Klosterneuburg
3.Jan WEICHENHAINRömerland Fighters
3.Bernd FASCHINGVolksb.Galaxy.Tigers
5.Urh KUKOVICSankaku Celje
5.Georg HAFNERVolksb.Galaxy.Tigers
7.Dominic BARTOLIJC SV Treffen
7.Marc GIRSTMAIRUNION Raika Osttirol
MU16-73 (5)
1.ALEXANDER KOGAISANKT-PETERBURG
2.Alexander HATZMANNU.BurgkirchenSchwand
3.Jonathan PEINHOPFSU Noricum Leibnitz
4.Emin MIDICSankaku Celje
5.Samuel SERODINEPolisportiva Villanova
MU16+73 (6)
1.Eros PAPITeam Italy
2.Maj JURSINICSankaku Celje
3.Antonio CARDIELLONapoli
3.Mate ESZTERGALYOSJudoclub Oroszlanyi
5.Ilja JEVDOKIMOVSDinamo Union Wien
5.Julian RIEDINGERJK Mattersburg